Wyposażanie nowego magazynu

Marzec 29, 2017

Logistyka i wyposażenie

Jeśli chodzi o wyposażanie nowego magazynu to nie jest to sprawa łatwa. Trzeba posiadać bowiem odpowiednią wiedzę logistyczną, która poparta jest odpowiednim doświadczeniem. Oprócz tego trzeba bardzo dobrze znać maszyny i urządzenia, które wykorzystuje się w magazynie. Jeśli jednak planuje się automatykę procesów magazynowych, to także w tych systemach informatycznych trzeba się odpowiednio orientować. Zacznijmy od regałów magazynowych. Do zdecydowanie najbardziej popularnych regałów magazynowych zalicza się regały półkowe oraz regały paletowe. Te pierwsze najlepiej sprawują się przy składowaniu pojedynczych towarów o różnych rozmiarach i wagach. Paletowe z kolei najlepiej sprawdzą się przy towarach spaletyzowanych. Do najbardziej wydajnego i optymalnego działania magazynu konieczne jest odpowiednie ich rozmieszczenie i pozostawienie kanałów przepływowych tak szerokich, aby oferowały dobry transport towarów w obie strony.

Segment dodatków magazynowych

Mówiąc o tych regałach magazynowych nie można nie wspomnieć o szalenie mocno rozbudowanym segmencie dodatków i modyfikacji, którymi cechują się właśnie regały półkowe i regały paletowe. Jeśli chodzi o te pierwsze, to do najbardziej popularnych z pewnością zalicza się segmentację półek oraz ich profilowanie. Segmentacja doskonale nadaje się, gdy regały mają służyć regały paletowe
w bibliotekach lub archiwach, do czego swoją drogą idealnie się nadają. Profilowanie idealnie sprawdza się np. podczas składowania opon lub całych kół oraz innych niewymiarowych towarów. Zarówno w regałach półkowych jak i paletowych bardzo popularne jest dodawanie odpowiednich obić całych regałów, w celu minimalizowania ryzyka strat lub uszczerbku na zdrowiu. Warto również dodać, że regały półkowe często w magazynach przerabia się na szatnie pracownicze. To pokazuje jak bardzo rozwinięty jest ten segment. Dodatkowo, bardzo często dolne półki tych regałów modyfikuje się i tworzy wysuwane półki, w których można składować albo dokumenty, albo jakieś sypkie towary lub niewielkich rozmiarów np. śrubki. To rozwiązanie jest szczególnie chętnie wykorzystywane przez mechaników, którzy również bardzo często decydują się właśnie na zakup regałów półkowych. Jak widać, te dwa rodzaje regałów dzięki modyfikacją można dopasować nawet do najbardziej wymagających klientów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − eight =